Meyve Suyu ile içinizi serinletecek 3 basit alkolsüz kokteyl tarifiYaz aylarında alkolsüz kokteyl, alkolsüz kokteyl tarifleri, meyve suyu ile kokteyl nasıl yapılır?

Genellikle alkol karıştırılarak yapılan Kokteylin tarihinde onlaca hikaye mevcut. Ancak bilinen o ki Kokteyl sözcüğünün ilk defa ispirto, şeker, su ve acı (bitter) karışımını ifade etmek için kullanıldığıdır.
 
Yaz aylarında soğuk içecekler arasında en çok rağbet gören ve tatilde barmenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Kokteylin, meyve suyu kullanarak yapılışını tarif edeceğiz.
 
Alkolsüz olan bu kokteyller, buzdolabınızı açtığınızda sizi mutlu edecek.
 

Juss Yaz Kokteyl

Malzemeler
4 cl Juss Vişne Suyu
4 cl Soda
1 cl Nane Şurubu
1 Dilim Lime Limon

Yapılışı
Bardağa 6 parça buz, Juss Vişne Suyu, soda, nane şurubu koyuyoruz. Üzerine karpuz dilimi lime limonu sıkıp, servis edebiliriz.

Honeymoon

Malzeme
4 cl Juss Portakal Suyu
4 cl Juss Vişne Suyu
2 cl Limon Suyu
1 cl Hindistan Cevizi Şurubu

Yapılışı
Shaker’ın içine 5-6 parça buz, Juss Portakal Suyu, Juss Vişne Suyu, limon suyu eklenip kapak kapatılır ve Shaker çalkalanır. Flüt bardağa karışım dökülür ve içine hindistan cevizi şurubu katılır. Karışım garnitürle süslenip, servis edilir.

Fresh Touch

Malzemeler
1 su bardağı Juss vişne suyu
Yarım limon suyu
1 tatlı kaşığı toz şeker
Yarım şişe soda
Buz

Yapılışı

Büyük bir bardağa 3 buz koyulur. Üzerine Juss vişne suyu, taze sıkılmış limon suyu, toz şeker koyu bir kaşık yardımıyla karıştırılır. Karışımın üzerine soda da eklenip servis edilir.

 


Diğer Haberler
yuzde 100 meyve suyu
yuzde 100 meyve suyu
yuzde 100 meyve suyu


2018 © JUSS - Tüm Hakları Saklıdır.